dystrybucja

ale kiedy
nie wiadomo

Cossacks Clans At War

piątek 28-09-2001


Aktualizacja dodatku i jubileusz mapowy.

Dzisiaj zaktualizowałem informacje na temat nowych możliwości w nadchodzącym dodatku do gry Cossacks. Chyba pozostanę przy tej anglojęzycznej nazwie gry ponieważ "Kozacy - Europejskie Boje" czyli polska wersja gry nie ma jak widać zamiaru się ukazać. Co jest tego przyczyną nie wiem.

100 !!! map już zgromadzonych jest w naszej kolekcji. A tą szczęśliwą setną jest "Venezia vs Piemonte".

WiKi [9:40]

czwartek 27-09-2001


Kozacze ikony.

zestaw ikon - 212KB
Pan Fuzzy Bunny pewnie zadał sobie wiele trudu by zrobić te ikonki.

WiKi [8:20]

poniedziałek 24-09-2001


Conieco o T022.

ikona grupowania ikona rozgrupowania
Nowa ikona pozwala na grupowanie wcześniej utworzonych oddziałów. Skutkiem zgrupowania jest kierowanie kilkoma oddziałami na raz i utrzymanie szyku. Wszystko można oczywiście potem rozgrupować.

wynalazki potrzebne do budowy nowych okrętów nowe okręty dostępne w porcie
Jak widać na obrazku po lewej, aby mieć dostęp do produkcji nowych statków należy najpierw je wykonaleźć. Wynalazki te są dostępne po przejściu w XVIII wiek, a do budowy okrętu Victoria niezbędne jest wcześniejsze wynalezienie w akademii tzw. żagielków . Wypada również zwrócić uwagę na możliwość naprawiania okrętu VICTORIA (ikonka z siekierką na tle żagla).


Oprócz nowych ikon doszła możliwość formowania większej ilości rodzajów kawalerii. Teraz w formacje można ustawić  wszystkie koniki "wolno jeżdżące" (przynajmniej w Austrii).

WiKi [11:40]


TEST za darmo.

Dla wszystkich którzy nie posiadają stałego łącza a chcieliby potrenować wersję testową dodatku do gry, CDV przygotowało darmowe płyty CD zawierające: Trailer WarCommander, Demo Combat Mission, Demo Cossacks AddOn: The Art of War. Wystarczy wypełnić formularz adresowy i czekać na przesyłkę. Oto link bezpośrednio do formularza.

WiKi [9:00]


T022, mapy.

Nowy paczyk do testowej wersji dodatku jest już do ściągnięcia. Wersja ta udostępnia również tryb "single player", a zagrać można w dalszym ciągu tylko Austrią. Poprawiono masę błędów, dostępne są również nowe statki.

99 map dostępnych już jest na naszej stronie po dodaniu dzisiaj kolejnych dwóch.

WiKi [8:20]

piątek 21-09-2001


50 000.

Serce się raduje, że aż tyle odwiedzających naszą stronę do tej pory było. Czas beczki z "piwniczki Tomixa" wytoczyć. Najciekawszy jednak jest fakt, na który Włodi zwrócił uwagę na naszym Forum:

"... tyle odwiedzin na stronie o grze której w kraju jeszcze nie ma "

ps. Włodi był na stronie jako 50 001 - a kto był 50 000 ?

WiKi [8:20]

czwartek 20-09-2001


American Conquest screenshot.

Powoli strona o Cossacks zaczyna zamieniać się w stronę o innej grze :-)

WiKi [14:30]

wtorek 18-09-2001


Animacja z AC, nowa mapa.

animacja - 442KB"American Conqest" zapowiada się naprawdę dobrze, dzisiaj możemy podziwiać kolejną animację gościa z piką. Jeśli w grze to będzie wyglądać tak samo to zapewna gra będzie hitem!

Nowa mapa która dzisiaj dołączyła do swojego działu jest w trzech wersjach. Każda z nich udostępnia inne kraje.

WiKi [8:40]

poniedziałek 17-09-2001


Formacja? konnicy, ulepszenia strzału, screen z AC i mapy.


Po kilku dniach przerwy nazbierało się sporo nowych informacji. Może zacznę od opisu załączonego obrazka. Aby w ten sposób ustawić koniki należy zaznaczyc je np. razem z łódką rybacką i przypisać pod klawisz (np. CTRL+1). Potem już same tak się będą ustawiać. Obrazek wykonał dla nas SMOQ z klanu - dzięki.

Razem z NetCop zrobiliśmy tabelkę z propozycją kolejności ulepszeń do strzału w akademii dla wszystkich jednostek strzelających. Dla zachęty powiem, że nieodpowiednia kolejność ulepszeń może nas kosztować utratę siły strzału o 4! - zapraszam do lektury.

Nowy obrazek z powstającej gry American Conquest przedstawia kościół.

Dział MAPY powiększył sie o kolejne 3 pozycje. Ciekawostką natomiast jest, że jedną z nich zrobił Husarz (wreszcie jakaś polska produkcja). Oto co On sam napisał o swojej produkcji.

To jest "inscenizacja" przesławnej bitwy, dowodzonej przez naszego wielkiego hetmana, Jana Karola Chodkiewicza. Nad Dźwiną, w pobliżu Rygi a dosłownie tuż obok wioski Kircholm spotkała się potężna armia (10 tys.) szwedzkiego króla Karola i polskie, nieliczne odziały (2 tys.). Jak to się skończyło, każdy wie, a tymczasem zapraszam do gry!

Więcej na temat mapy możecie przeczytać w pliku readme.txt dołączonym do mapy "KIRCHOLM".

WiKi [12:20]

czwartek 13-09-2001


"PRETORIANS" - konkurencja nie śpi.

WiKi [10:40]


"Jestem i żyje - czyli raport naocznego świadka".

"WITAM WASZMOŚCIÓW
Tym, co się o mnie martwili za troskę dziękuje, narazie mam się dobrze. Wczorajszy dzień zapamiętam na długo. Rano udałem się do pracy - a pracuje przy skrzyżowaniu Wall st. i Broadway, co jest około 4 ulice od World Trade Center. Wysiadłem z metra na Wall st. około 9:25 i od razu widać było że coś tu nie gra. Dookoła jakiś pył i strzępy gazet i papierów, jakiś gościu mówi ze samolot się rozbił. Ok podchodzę do Broadwaya i widzę że WTC się pali - było to już po uderzeniu 2-giego samolotu. Nikt jeszcze nie wiedział że to terroryści, ale ogólnie sytuacja była spokojna, ludzie szli do pracy i ja też poszedłem. Jednak moje biuro było zamknięte - to zjechałem windą na dół i co? - jak to co, trzeba iść zobaczyć co się stało (bardzo mądry pomysł hehe ale ciekawość to .....) wiec idę w kierunku WTC a ze mną tłumy biznesmenów i tych z giełdy itd. każdy był ciekaw co się dzieje, kiedy podszedłem bliżej dookoła był kordon policji a dalej ambulance i straże pożarne, ludzie z tych pięter najwyższych skakali bo byli odcięci, ktoś mówił ze widział jak kobieta z mężczyzna za rękę się złapali i skoczyli - ja nie widziałem, dołem ewakuowano szybko cześć ludzi. Wszystko wyglądało ze pożar coraz mniejszy i że w końcu powoli jakoś to ugaszą i wtedy nagle zapadło się chyba 70 piętro, potem 69, 68, 67 itd. dalej nie patrzyłem każdy już tylko uciekał ile mógł, ja do jakiegoś budynku wpadłem, zaraz za mną przeszła fala uderzeniowa, ci co byli blisko strażacy, policja na pewno nie zdążyli i gruzy ich dopadły, w budynku panika, kobiety coś krzyczą i płaczą - ja myślę że to musiały zbiorniki z paliwem wybuchnąć. Po około 20 min ludzie zaczęli wychodzić na ulice i nagle 2 wybuch i tym razem zrobiło się całkowicie czarno, nie było widać nic. Wtedy się sam przestraszyłem, bo myślałem że to jakieś bomby podłożone wybuchają. Będąc w budynku nie miałem pojęcia że to druga wieża padła. Znowu pełno czarnego dymu dostało się na korytarz, dostaliśmy maski do oddychania i wodę, wszyscy na podłodze oczywiście. Po około 40 min powoli zaczęły się ewakuacje w kierunku Brooklynskiego mostu i tysiące ludzi pieszo szło na Brooklyn, aby jak najdalej od Manhattanu być. Dolny Manhattan i tak wyglądał jak po wojnie. I tak przesłał istnieć WORLD TRADE CENTER, budynek na którego tarasie widokowym jeszcze niedawno robiłem zdjęcia Manhattanu. Podobno maja zbudować nowe.
CHWAŁA RZECZPOSPOLITEJ"  
Orlik

WiKi [8:30]

środa 12-09-2001


Wieści zza oceanu.

Pragnę uspokoić wszystkich, że nasi rodacy ze Stanów żyją i mają się dobrze. Mam tu na myśli kolegów A_Potocki z klanu BRP oraz Orlik z klanu FEI. Orlik był 3 budynki od całego zajścia a A_Potocki sporo dalej (to on wykonał zdjęcia). Czekamy jeszcze na wieści bezpośrednio od Orlika.

WiKi [8:30]

wtorek 11-09-2001


2 x screen z AC i  2 x mapa.


Cóż to będzie za gra !!!

Dwie nowe mapki są do ściągnięcia.

WiKi [9:05]

piątek 07-09-2001


T020 i 21, mapa.

W nowej wersji dodatku zauważyłem bardzo przydatną opcję. Po kliknięciu na NICK jakiegoś gracza można się automatycznie przyłączyć do jego gry - czyli już nie trzeba będzie szukać w spisie gier. Przy okazji zauważyłem, że chłopaki z GSC testują wersję T021 która ma mieć atomatyczne połączenie z CCAW !!! Sie chyba znaczy, że wyniki pojedynków automatycznie będą przenoszone do produkcji Jaremy.

Jest również kolejna mapka do ściągnięcia.

WiKi [14:10]

czwartek 06-09-2001


T020.

Nowy paczyk do testowej wersji addon zapewne wnosi wiele poprawek ale co dokładnie, tego dowiemy sie dopiero po jego zainstalowaniu (2.31MB).

WiKi [8:55]

środa 05-09-2001


Screen z AC, nowa mapa.

Bardzo ładny obrazek ukazujący piramidę w budowie możecie zobaczyć dzisiaj w dziale American Conquest .

Nowa mapa - a właściwie bitwa historyczna o nazwie Nasby jest już do ściągnięcia.

WiKi [7:50]

poniedziałek 03-09-2001


Zasięg, mapy, animacje z AC .


Niniejsze 2 obrazki pokazują jak duży zasięg mają jednostki stojące na górkach.

Z działu PLIKI wyodrębniłem nowy dział MAPY ze względu na coraz więszą ich ilość. Trafiły tam dzisiaj kolejne 3 pozycje.

Tutaj można obejżeć 4 bardzo ładne animacje z tworzącej się gry American Conquest. Najciekawsza moim zdaniem jest animacja muszkietera.

WiKi [9:40]

ARCHIWUM: 01-08

Cossacks: European Wars(TM) is a game by CDV Software.
Copyright (c) 2001 www.in4.pl. All Rights Reserved.