dystrybucja

już w
sprzedaży

cc@w
Cossacks Clans At War
:: FRONT ::

piątek 25-01-2002


100 000 odwiedzin i niespodzianki z tym związane.

Niezmiernie miło nam, że już 100 000 (słownie: sto tysięcy) razy zaglądaliście na naszą stronę. Z tej okazji mamy dla Was 2 niespodzianki:

- od dzisiaj działają równolegle dwa adresy do naszej strony, oprócz dawno istniejącego cossacks.in4.pl dołączył teraz kozacy.in4.pl - łatwiej i szybciej będzie się Wam to wpisywać (to jeszcze tej strony w ULUBIONYCH nie macie ? :-)

- druga niespodzianka to w którym do wygrania są 2 egzemplarze "Kozacy - Europejskie Boje" i jeden egzemplarz "Cossacks - The Art of War". Szczegóły na stronie konkursu !

Niestety pozostała mi jeszcze jedna niezbyt już miła (dla Was) niespodzianka. Dzisiaj wyjeżdżam na zasłużony tygodniowy urlop, więc przez te kilka dni na stronie nic ciekawego nie będzie się działo :-(

WiKi [11:50]

czwartek 24-01-2002


Multibarel bug, American Conquest Alpha test.

W jednej z ostatnich gier zauważyliśmy dziwnie dużą ilość działek obrotowych a jako że gra była nagrywana to wszystko na spokojnie przeanalizowaliśmy i ... faktycznie, na 4 wybudowane odlewnie dział, można wypuścić teoretycznie tylko 20 "obrotówek". Tymczasem przeciwnik miał ich już 34 i dalej się cały czas produkowały ! To błąd jaki nie powinien był być. Dodam że wersja gry była 1.29.

GSC poszukuje testerów do American Conquest !!! Wszyscy chętni powinni wysłać e-mail na ten adres: mykola@gsc-game.kiev.ua podając swój NICK, WIEK, numer ICQ oraz adres E-MAIL.

WiKi [11:50]

środa 23-01-2002


Turcja będzie troszkę lepsza.

Turecki żołnierz - autor: BaddogHolenderski muszkieter z XVIII wieku - autor: BaddogJak wszystkim wiadomo, kraje arabskie czyli Turcja i Algieria są bardzo wrażliwe na ostrzał z wielolufowych dział (multibarel cannon). Baddog zrobił miły prezent Turcji i zamiast zwykłego nie opancerzonego żołnierza dostaniemy jednostkę wyposażoną w tarczę, podobną do austriackiego żołnierza. Niecierpliwie czekam na tego typu ulepszenie dla Algierii - ale czy będzie - to nie wiem.

Do towarzystwa dołożyłem dzisiaj Holenderskiego muszkietera z XVIII wieku.

WiKi [10:15]

poniedziałek 21-01-2002


MOD, mapa.

Oprócz nowego wyglądu jednostek w modzie należy spodziewać się również zmian parametrów. Lista zmian jest dość długa, więc podaje link do pliku w którym wszystkie zmiany są opisane. Zmiany te są na razie tylko propozycjami, które mają być przetestowane przez wybraną grupę graczy. Dopiero po testach okaże się, które z nich "wejdą w życie". Z ciekawostek podam, że zmianie uległy również parametry polskich jednostek:

Polski 17w muszkieter: czas budowy 420 zamiast 650
Pol
ski 17w pikinier: czas budowy 125 zamiast 100 - koszt budowy 50 jedzenia, 5 drewna
Pol
ska Huzaria: 300 punktów życia zamiast 235, czas budowy 3200 zamiast 2500
Polski 17w dragon:czas budowy 2000 zamiast 3500, atak 9 zamiast 11
Pol
ski 18w grenadier: atak 14, atak bagnetem 24, czas budowy 275, koszt budowy 105 złota, 100 jedzenia

Większość nowych parametrów dla polskich jednostek "wywalczył" niezastąpiony Short_dude !
Nowe dwa obrazki jednostek MOD-owych, które prezentuję dzisiaj to: portugalski i francuski muszkieter z XVIII wieku.

Do działu MAPY trafił dzisiaj jeden plik zawierający jedną mapę ale w dwóch wersjach: single i multiplayer. Mapka nazywa się "Forest".

WiKi [10:10]

piątek 18-01-2002


Cheater's c.d. i kolejny MOD news.

muszkieter z XVIII wieku z Piemontu - autor: BaddogUmieszczone przedwczoraj zdjęcie ukazujące 3 budynki Diplomatic Center zostało rozpowszechnione szybko wśród graczy w Cossacks w celu uniknięcia podobnych sytuacji i jako ostrzeżenie przed nieuczciwymi graczami. Zdjęcie trafiło również na forum klanu DF z opisem sytuacji i prośbą o zaniechanie takich praktyk. Jakież było moje zdziwienie kiedy to na tym samym forum znalazł się bliźniaczy obrazek z podpisem "Kto jest cheaterem?" przerobiony przez niejakiego MDD AHMED. Sprawę pozostawiam bez komentarza. Dziękuje [FEI]Ketling-owi za informację i tłumaczenie z francuskiego.

Osiemnastowieczny muszkieter z Piemontu jest kolejną jednostką upiększoną przez Baddoga.

WiKi [11:30]

czwartek 17-01-2002


Bawaria i Dania gotowe, CCaW runda czwarta, MOD news.

Hiszpański dragon z XVIII wieku - autor: BaddogKilka dni temu udostępniłem do poczytania i pooglądania strony o nowych krajach dostępnych w "Cossacks The Art of War". Zapomniałem jednak wspomnieć o tym w nowinkach i dzisiaj to niniejszym czynię. Jeśli szczęśliwi posiadacze dodatku zauważą jakieś nieścisłości to proszę o info na e-mail lub na forum.

Rozpoczęła się kolejna runda rozgrywek na CCaW. Ciekawostką jest rozszerzenie bitew na nowy kontynent - Afrykę. Obie mapy znajdziecie w dziale :: FRONT ::

Dochodzą mnie słuchy, że wszystkie jednostki Baddoga są już gotowe i w niedalekim czasie można się spodziewać patcha z nimi :-) Dzisiaj kolejna (ale jeszcze nie ostatnia) do zaprezentowania Wam jednostka - Hiszpański dragon z XVIII wieku.

WiKi [8:40]

środa 16-01-2002


Cheater's przyłapani i ukarani, MODa ciąg dalszy...

Wczoraj mieliśmy ( ja i NetCop ) małą przyjemność zagrania pojedynku "dwa na dwa" przeciwko niejakim Goldenboy i [DF]Vicky. Gra rozgrywana była na wersji 1.27 a surowce startowe ustawione na MILION. Po dziesięciu minutach było po wszystkim - przegraliśmy. Nie było by w tym nic dziwnego ale ... jeden z nich miał DWA a drugi TRZY Diplomatic Center. Na ich nieszczęście nagrywałem tą grę a NetCop zrobił screeny. Wszystko to wysłałem do Stefana Hertricha, który opiekuje się rankingiem graczy Cossacks. Obaj zostali ukarani utratą po 300 punktów. Dla mnie kara ta wydaje się i tak za mała - bo te 300 punktów mogą stosując ten trick odrobić w kilka dni.

Do wydania moda z nowym wyglądem jednostek coraz bliżej. Dzisiaj przedstawiam kolejne: wenecki muszkieter i rosyjski huzar. A jeśli chcecie zobaczyć jak to nowe wojsko będzie wyglądać w grze to polecam obrazek obok, przedstawiający szwedzką armię z XVIII wieku (ciekawostką jest nowy wygląd armat, o którym jeszcze nikt nigdzie nie wspomniał).

WiKi [9:15]

poniedziałek 14-01-2002


Nowe jednostki Baddoga, zmiany w 1.29.

dragon z XVII wieku z Piemontu - autor: Baddog polski grenadier z XVIII wieku - autor: Baddog rosyjski muszkieter z XVIII wieku - autor: Baddog

Miałem już okazję przetestować Cossacks The Art of War z patchem 1.29. Na początek zaskoczenie, bo ping mam widoczny tylko do kilku graczy. Okazuje się, że wszyscy do których mam ping są aktualnie również na wersji 1.29 ! Całkiem fajnie - od razu widać z kim można pograć. Za chwilkę zaintrygowała mnie nowa ikonka zmieniająca się po kliknięciu. Okazuje się że jest to FILTR, który pozwala na wyświetlanie wiadomości które zostały wysłane lub odebrane w trybie for you only. Poza tym zauważyłem nowy katalog AUTORECORD. Jeśli któryś z graczy będzie nagrywał grę z naszym udziałem to do tego katalogu automatycznie zostanie nagrana ta gra. Potem bez problemu możemy ją odtworzyć z polecenia LOAD GAME w głównym MENU.

WiKi [9:40]

czwartek 10-01-2002


Dzień nowych plików.

Nowy programik do edycji i tworzenia nowych scenariuszy jest dostępny w języku angielskim. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do ściągania.

Nowy patch do Cossacks The Art of War o numerku 1.29 już można ściągnąć z naszego serwera. Co dokładnie wnosi nowego jeszcze nie sprawdziłem.

Kolejny patch tym razem do encyklopedii w Cossacks - The Art of War wnosi poprawki i uaktualnienia, łącznie z opisami państw które występują w dodatku.

I na koniec film reklamujący Cossacks - The Art of War.

WiKi [11:00]

środa 09-01-2002


Austriacki muszkieter z XVIII wieku, CCaW.

Kolejna jednostka Baddoga. Jest podobnież spora szansa, że niedługo już pogramy tymi nowymi jednostkami ! W kolejnym patchu GSC zamierza umieścić również jednostki Baddoga. Czekajmy więc cierpliwie.

Trzecia runda walk między klanowych "Cossacks Clans At War" dobiegła końca. Oto link do mapy po zakończeniu tej rundy. A tutaj możecie obejrzeć stan mapy w poprzednich rundach.

WiKi [14:30]

poniedziałek 07-01-2002


Szwedzki husar,  animacja z AC, nowe mapy dla addona, Afryka w CCaW.

Nowy huzar jest pierwszą jednostką konną szybko jeżdżącą w kolekcji Baddoga.

Dzisiejsza animacja z American Conquets przedstawia strzelającego jeźdźca na koniu.

Cztery nowe mapy pojawiły się w swoim dziale z przeznaczeniem jednak tylko dla szczęśliwych posiadaczy "Cossacks The Art of War".

Rozgrywki między klanowe "Cossacks Clans At War" wzbogaciły się o mapę Afryki. Jest tam dużo nowych prowincji z których będą mogły skorzystać klany, które nie mają żadnej prowincji w Europie ! Idea jest taka, że klany które będą przewodziły w rozgrywkach w Afryce będą miały możliwość atakowania prowincji w Europie. Mówiąc krótko - druga liga :)

WiKi [10:00]

sobota 05-01-2002


Koniec limitu potwierdzony, nowa animacja z AC.

Właśnie jestem po teście pojemności mapy w wersji gry 1.28. Nastawiałem się domków jak szalony aby pomieścić dziesięć tysięcy ludzi :) , ale zmieściło się. Cieszę się, że limit zniesiono, choć przy dziesięciu tysiącach na mapie gra się strasznie ślimaczyła mimo dobrego sprzętu jakim dysponuję.

Nowa animacja (ok.200KB) z American Conquest przedstawia pana wymachującego szabelką. Wszystko jak zwykle zrobione dokładnie i pięknie.

WiKi [18:00]

piątek 04-01-2002


Pierwszy polski mod, koniec limitu.

Baddog wziął się znów do pracy i zmajstrował kilka jednostek. Dla nas szczególnie ważny jest polski dragon z XVII wieku.

polski dragon z XVII wieku - autor: Baddog szwedzki muszkieter z XVIII wieku - autor: Baddog
szwedzki dragon z XVIII wieku - autor: Baddog pruski grenadier z XVII wieku - autor: Baddog

Jeszcze tego nie sprawdziłem, ale z kilku źródeł dotarła do mnie informacja jakoby limit 8000 jednostek na mapie został usunięty w kolejnych testowych wersjach gry. Jeśli więc macie możliwość, to już od wersji 1.28 możecie naprodukować woja "do woli".  

WiKi [20:00]

ARCHIWUM: 01-12 01-11 01-10 01-09 01-08

Cossacks: European Wars(TM) is a game by CDV Software.
Copyright (c) 2001 www.in4.pl. All Rights Reserved.