poniedziałek 24-03-2003


Dalej o sztuce ...

No wreszcie jest ! Od 3 marca w sklepach można kupić nowych kozaków. Czekałem dość długo z ogłoszeniem tego na stronie ponieważ chciałem osobiście sprawdzić ten produkt. Przede wszystkim chciałbym zachęcić do zakupu gry osoby, które nie posiadają pierwszej części kozaków. Mimo że Sztuka Wojny jest oficjalnie dodatkiem do Europejskie Boje to istnieje możliwość urochomienia jej bez poprzedniej wersji. Instalator nie pozwoli zainstalować gry jeśli nie wykryje poprzedniej wersji dlatego też nie będziemy korzystać z instalatora. Należy rozpakować największy plik o nazwie csetup.pkg znajdujący się na płycie do wybranego przez siebie katalogu, gdzie chcemy mieć grę. I to wszystko ! Grę uruchamiamy plikiem dmcr.exe.

Co ciekawe gra jest od razu w wersji 1.30 i należy pamiętać, że tylko z posiadaczami takiej samej wersji będziemy mogli zagrać w grę wieloosobową.

Poniżej kilka zrzutów menu, encyklopedii i gry. W encyklopedii warto kliknąć na obrazek polskiego Husarza :)


WiKi [11:10]

piątek 28-02-2003


Dzisiaj nie pogramy :(

Do wszystkich, którzy po mojej wczorajszej zapowiedzi pobiegli dzisiaj do sklepów po polską wersję Kozacy: Sztuka Wojny właśnie krzyknąłem WRACAJCIE !!! Odwiedzając dzisiaj stronę CENEGA POLAND na próżno szukałem wzrokiem naszego upragnionego tytułu w dziale nowości. Natomiast zauważyłem, że ktoś ponownie przesunął datę wydania gry na 3 marca. Może lepiej już nie będę pisał więcej o nowych datach bo szkoda mojego i waszego czasu. Poinformuję Was dopiero jak gra się ukaże.

WiKi [9:15]

czwartek 27-02-2003


Kozacy: Sztuka Wojny DEMO !

Witam wszystkich po długiej przerwie. Nareszcie coś się ruszyło w naszym kozackim światku bo ostatnio nie było o czym pisać. Oto właśnie dzisiaj CENEGA zapodała na ruszt demko Sztuki Wojny co zapowiada (mam nadzieje) rychłe pojawienie się pełnej wersji w sklepach. "Rychłe" to może nie odpowiednie słowo mając na uwadze drobny poślizg jaki nam zafundowali - ale jak to mówią: lepiej późno niż wcale.

Premiera według najnowszych doniesień ma nastąpić 28 lutego tego roku - znaczy się JUTRO !.

A swoją drogą ciekawe czy CENEGA ma zamiar wydać kolejną wersję Kozaków "Back to War" bo w żadnych planach wydawniczych jeszcze tego nie widziałem.

update:
No nie ... ściągnąłem demko, zainstalowałem, odpalam a tu co ? A tu kurcze demo w angielskiej wersji 1.02 które to "od wieków" leży na naszym serwerze. Nie popisała się CENEGA po raz enty, żeby choć napisali że to angielskie demo to bym nie ściągał tego badziewia.

WiKi [8:55]

wtorek 07-01-2003


Modele budynków z Cossacks 2 !


angielska akademia

austriacki kościół

europejski arsenał

polskie koszary

Obrazki chyba jak najbardziej prawdziwe bo wynalezione na forum Shaun Fletcher [BADDOG] przez jackazet. Czy ktoś rozpoznaje skąd wzięty jest wzorzec na polskie koszary ?

WiKi [19:15]

czwartek 02-01-2003


Cossacks.4players znów żyje !

Bardzo dobrą informację wyczytałem na naszym forum. Otóż ADI napisał, że najlepsza strona o Cossacks jest ponownie ONLINE. Nowa szata graficzna, nowy redaktor, nowe wiadomości. Strona prowadzona jest w języku niemieckim i angielskim. Tam też można zobaczyć działo łącznie z obsługą z Cossacks 2.

Dla wszystkich miłośników gry MODem jest dobra wiadomość. Powstała liga graczy w MODA. Do udziału zaprasza się posiadaczy wersji M1.35[Baddog]. Dość ciekawy jest system punktowania w zależności od tego z kim się grało i na jakie PT. Istnieje również możliwość postawienia swojej gry na IP i informacja o tej grze będzie dostępna dla innych odwiedzających stronę graczy. Oto adres strony http://www.mod-league.net.

WiKi [11:45]

ARCHIWUM: grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń grudzień listopad październik wrzesień sierpień

Cossacks: European Wars(TM) is a game by CDV Software.
Copyright (c) 2001 www.in4.pl. All Rights Reserved.