Cossacks.in4.pl

 

Ukraina vs Algieria


UKRAINA
Serdiuk - 430
Kozak z Siczy - 105
Kozak Rejestrowy - 163
Hetman - 50

Łącznie: 748
ALGIERIA  
Lekka Piechota - 1 oddział: 120
Pikinierzy - 6 oddziałów po 120
Łucznicy - 4 oddziały po 196
Mameluki - 250

Łącznie: 1874

 

Tak wyglądało ustawienie jednostek. Kolor czerwony to Ukraina, biały Algieria. Ustaliliśmy, że każdy może skorzystać z pięciu dowolnego typu dział.

Liczebność wojsk Algierskich robi wrażenie.

Lekka piechota Algierska pada po pierwszym wystrzale z dział.

Potem ruszyła Algierska masa.

Skutecznie jednak powstrzymywana przez Ukraińskich Seriuków, rozstawionych szeroką ławą.

Cały czas strzelały Ukraińskie działa - każdy wystrzał z tak bliska w taki tłum tworzył piękny "Algierski dywan".

Główne siły Algierskie zostały zrównane z ziemią. Jednak cały czas idzie produkcja algierskich łuczników z trzech koszar na raz. Po lewej pojawiła się niezła brygada Algierskich Mameluków.  

Atak z flanki morze okazać się kluczem do zwycięstwa.

Po raz kolejny okazuje się, że Ukraińskie Serdiuki dysponują dużą siłą ognia i przy pomocy Hetmanów skutecznie odpierają atak.

screen25.jpg (21038 bytes)

I już po wszystkim.

UKRAINA posiada 1 duży atut - tanie koszary. W ciągu niespełna godziny gry postawiłem ich już pięć, a i z szóstym nie było by większego problemu. Cały czas produkowali się tam Serdiuki (bo nic innego nie ma). Stajnie okazały się trochę droższe, udało zbudować się tylko trzy, z których każda produkowała inny rodzaj konnicy, żadna z nich nie zasługuje jednak na miano "dobrej". Za to o Serdiukach można powiedzieć "strzelcy wyborowi". Największą wadą Ukrainy są bardzo drogie ulepszenia do jednostek - niektóre dochodziły do kilkunastu tysięcy któregoś z surowców - a dotyczy to zarówno piechoty jak i konnicy. Ogólnie Ukraina po wszystkich ulepszeniach wydaje się nie do ruszenia, jedynym sposobem na nią może okazać się szybki atak na początku gry, lub ... Polska Husaria ? :-)
WiKi

ALGIERIA posiada dwa atuty. Potrafi zapanować na wodzie jak nikt inny, ale tu wody nie było. Ma super tanie i szybko wychodzące jednostki. 500 łuczników w 5 minut nie jest niczym nadzwyczajnym. I tu kończą się zalety, a zaczynają wady. Nie ma czym powalczyć. Lekka piechota i łucznicy nie nadają się kompletnie. Pikinierzy radzą sobie jako tako ale nie z przeciwnikiem, który do nich strzela. To samo tyczy się Mameluków do których ulepszenia są piekielnie drogie. Wszystkie jednostki nie mają żadnej odporności na strzały. Algieria miałaby jakieś szanse podczas szybkiego wjazdu ale nie w grze ustawionej na walną bitwę. Nie pomaga dwukrotna przewaga. Po walce mam wrażenie, że i trzykrotna przewaga niewiele by dała.
NetCop


<<< Powrót


Cossacks: European Wars™ is a game by CDV Software.
Copyright © 2001 www.in4.pl. All Rights Reserved.