21-12-2005


Cossacks 2 AddOn

W połowie przyszłego roku ma się ukazać pierwszy dodatek do gry Cossacks 2 pod nazwą Bitwa o Europę. W dodatku mają się znajdować 3. nowe państwa:
Hiszpania
Niemiecki Związek Reński
Księstwo Warszawskie

oraz 3 bitwy historyczne:
Waterloo
Borodino
Lipsk

Fanów singleplayera powinny ucieszyć 4 zapowiedziane kampanie:
Hiszpańska
Francuska
Niemiecka
Polska

AddOn ma się ukazać w wersji standalone, czyli nie jest potrzebna wcześniejsza wersja gry, aby móc zainstalować dodatek.

Trwają też prace nad patchem 1.2, który ma na celu obok naprawienia znanych bugów, bardziej zbalansować gre. Nad patchem pracują starzy weterani wojen kozackich (napoleońskich i wcześniejszych ;) ), którzy na pewno włożą całe swoje doświadczenie w łatke, a wiec jest na co czekać ....

koto [17:20]

7-11-2005


Wyniki turnieju 1812

Zakończył się następny turniej o nazwie 1812 organizowany przez twórców serii Cossacks. Główną nagrode w postaci 1812 Euro wygrał [RUKA]I7apTu3aH. Ale i polscy gracze spisali się całkiem nieźle. Na kolejnych miejscach wylądowali:

2. miejsce [FEI] Horpyna
3. miejsce [FEI] Jarema
4. miejsce [FEI] Matyas
5. miejsce [911] nap2

Gratulujemy !

koto [17:20]

17-10-2005


Cossacks 2, nowe mapy

Dzisiaj ukazał sie dodatek do gry zawierający 4 nowe mapy, w tym jedną bitwe. Dodatek jak narazie dostępny jest tylko dla wersji jezykowych: niemieckiej, angielskiej oraz francuskiej. W najbiższym czasie ma się ukazać wersja rosyjska. Co z polską wersją? Nie wiadomo :(.

Dodatek do ściągnięcia tutaj

koto [17:30]

15-10-2005


"Cossacks 2" Turnieje

Firma GSC zorganizowała dla graczy "Cossacks 2" dwa ciekawe turnieje z nagrodami. Pierwszy, o wycieczke do Paryża dla dwóch osób, niedawno zakończył sie dużą imprezą w Moskwie. Zwyciezcą został [RUKA]Horse. Nasi rodacy nie brali w nim udziału. Zdjęcia z bardzo ciekawie prezentującego się finału można zobaczyć na stronie turnieju: http://war1812.ru/photos/

W drugim turnieju nagrodą jest 1812 euro. Tutaj walczy paru polskich graczy, za których trzymamy kciuki. Kto w nim bierze udział i jak się naszym powodzi można obejżeć na drabince tego turnieju.

koto [13:40]

10-5-2005


Nowa NOWINKA

Specjalnie dla poprawienia wyrazu twarzy Bohuna z klanu UP zamieszczam te kilka słów :) Po więcej informacji zapraszam na nasze FORUM. :)

WiKi [7:55]

22-10-2003


Konkurencja ;-)

Mam dzisiaj niewątpliwą przyjemność zaproponować Wam odwiedzenie pierwszej chyba polskiej strony w całości poświęconej "Cossacks II". Oficjalne otwarcie odbędzie się w najbliższą sobotę, ale już teraz co nie co można pooglądać. Serdecznie zapraszam w imieniu twórców:

Pumba, Dzem, Cobra, Mrozik.

Życzę dużej ilości odwiedzin i wytrwałości w aktualizacjach. Na koniec oczywiście link w którego trzeba kliknąć lub w banner u góry.

http://c2.tx.pl

WiKi [16:00]

27-08-2003


"Cossacks 2" jeszcze nowsze zrzuty.WiKi [10:00]

20-08-2003


"Cossacks 2" nowe zrzuty.WiKi [10:00]

13-06-2003


"Cossacks 2" oficjalnie.

Na stronie producentów serii Cossacks www.gsc-game.com została zamieszczona oficjalna zapowiedź kolejnej części o pełnym tytule "Cossacks 2: Napoleonic Wars". Najważniejsza dla nas wiadomość to, że gra zostanie wydana jeszcze w tym roku ! Najsmutniejsza to taka, że nie będzie Polski :( Gra zamiast zapowiadanych 10 nacji będzie posiadać tylko 6: Francja, Anglia, Austria, Rosja, Prusy i Egipt.


Całość zapowiedzi możecie przeczytać tu.

WiKi [9:20]

19-05-2003


"Cossacks 2" nowe wiadomości.

Informacja, że zagramy w drugą część kozaków jeszcze w tym roku wydaje się coraz bardziej prawdziwa. Popatrzcie tylko na te obrazki !

A tutaj macie więcej większych obrazków:
img44033.jpg img44034.jpg img44035.jpg img44036.jpg img44037.jpg img44038.jpg img44039.jpg

WiKi [13:30]

15-05-2003


"Cossacks 2" w tym roku ?!

Niedawno na niemieckim forum kozaków pojawił się zeskanowany obrazek z niemieckiego czasopisma o grach dotyczący Cossacks 2. Niedługo trzeba było czekać na reakcje polskich graczy skupiających się na naszym forum. Bardzo szczęśliwie się składa, że kilku z nich mieszka w Niemczech i mogli oni ten artykuł zobaczyć na własne oczy. Oto co napisał jeden z nich - KOTO

Witam,

po tych ładnych screenach poleciałem do sklepu i kupiłem sobie tą gazetkę. Byłem trochę rozczarowany jak zobaczyłem że artykuł na temat Cossacks 2 jest dość krótki i nie ma więcej zdjęć oprócz tych które można znaleźć na stronie podanej wyżej. Oto treść artykułu, który znajduje się w tej gazecie ( moje wolne tłumaczenie ):

„Wygląd został ( i dalej zostaje ) całkowicie zmieniony, nie ma nic wspólnego z poprzednią częścią i obiecuję postawić wysoko poprzeczkę dla innych gier strategicznych. Oczywiście oprócz zmian graficznych zostały tez wprowadzone zmiany w „scenariuszu“ gry. Można wiele oczekiwać. Najważniejsza zmiana: Bitwy historyczne z 16 do 19 wieku odbywają się w trójwymiarowym środowisku (przestrzeni)“ – nie jest napisane jednak czy będzie możliwość zmiany perspektywy – „Najważniejsza cyfra: Ponownie możesz wysyłać potężne armie do bitwy – na polu bitwy może podobno walczyć za naród i ojczyznę do 32.000 jednostek. Będzie istniało 6 Kampanii z dużą ilością zadań, do tego dużo pojedynczych wyzwań i gracz może rozegrać 10 prawdziwych historycznych bitew. Komu się nie podobają gotowe scenariusze, może dowodzić swoją armią na przypadkowo stworzonych krajobrazach.
Dyplomacja, która w konfliktach z pierwszej części nie grała dużej roli, stała się teraz jednym z ważniejszych elementów gry. Również ekonomia i sztuka rządzenia osiągają nieoczekiwane rozmiary. Mimo wszystko gry zostaną rozstrzygnięte militarnie. Jako główny dowódca jednej z 10 nacji prowadzisz bitwę o Europę, składasz w potrzebie z kilku jednostek bardzo mocne oddziały. 100 różnych jednostek, zaczynając od zwykłego chłopa przez wyszkolonego żołnierza a kończąc na po zęby uzbrojonych statkach wojennych będą walczyć dla twojego zwycięstwa. Tym razem w bardzo realnie wyglądających regionach i, jak lubicie, w Multiplayerze każdy na każdego. Oczywiście mogą walczyć wasi Kozacy w internecie przeciwko armiom innych graczy. Już pierwsza cześć pozostawiła po sobie dużą „Rzesze“ Online-Fanów. Wymagania komputerów maja być utrzymane w granicach. Dokładniejszych informacji nie można się było dowiedzieć, ale twórcy zapewniają że Fani ze starszym sprzętem również mogą się z Cossacks 2 liczyć.“

Ps. Jako termin ukazania się Cossacks 2 podane jest: „Prawdopodobnie koniec roku 2003“

Pozdrawiam,

koto

WiKi [19:50]

sobota 12-04-2003


Polska wersja 1.29 + MOD !

Pisałem już jak zainstalować "Sztukę Wojny" (1.30) nie posiadając "Europejskie Boje" (1.15), pisałem również jak przerobić 1.30 na 1.29, teraz pozostało wyjaśnić w jaki sposób na "naszą polską wersję 1.29" zainstalować MODa - a instalować naprawdę warto !

Zaczynamy od ściągnięcia pliku MODa.
Zmieniamy nazwę pliku moda z
setup_mod_eng_ger.exe na setup_mod_eng_ger.rar - zamieniamy więc tylko rozszerzenie.
Teraz rozpakowujemy zawartość pliku do głównego katalogu gry.
Ściągamy program
SafeDisc 2 Cleaner v1.20. Po uruchomieniu klikamy UNWRAP i wskazujemy plik dmcr.exe z głównego katalogu gry. Program utworzy nowy plik SD2cleaned.exe.
Kasujemy plik
dmcr.exe i zmieniamy nazwę pliku SD2cleaned.exe na dmcr.exe.
Teraz już możemy grać z MODem uruchamiając plik
dmcr.exe. W prawym dolnym rogu MENU gry powinien pojawić się napis 1.29 + M 129(Baddog).
Wersję bez MODa uruchamia się plikiem
Clancher.exe.
Uwaga!
Czasami zdarza się, że zamiast wersji z MODem uruchamia się wersja bez MODa, nie wiem co jest tego przyczyną ale program zamienia rozszerzenia dwóch niezbędnych do uruchomienia MODa plików:
mods.gs1 i mods01.gs1 zamienia na mods.gs2 i mods01.gs2 wystarczy więc przywrócić im pierwotne rozszerzenia gs1 i już będzie OK :)

Jak już zainstalujecie wszystko to zapraszam do obejrzenia jednej z ostatnich naszych walk oczywiście na MODzie. Zasady typu HARDCORE - tzn. bez handlu w sklepie i bez używania jednostek z Diplo. Ściągnięty plik Hardcore 11.04.2003 wgrajcie do głównego katalogu gry a następnie w menu POWTÓRKA wybierzcie ten plik. Potyczka odbyła się pomiędzy [FEI]Ketling + [FEI]Eric_Wolf + [FEI]Richard przeciwko [FEI]NetCop + [FEI]WiKi. Wynik walki był dość nieoczekiwany, zresztą zobaczcie sami :)

WiKi [20:30]

wtorek 01-04-2003


Polska wersja 1.29 !

Dostałem ostatnio skargi i zażalenia na polską wersję "Kozacy: Sztuka Wojny". Mianowicie chodzi o to, że CENEGA wydała grę w wersji 1.30 a nie tak jak inne kraje 1.29. Niby wyższa wersja to lepsza, ale jeśli zechcemy zagrać z kimś z innego kraju to pojawia się problem niezgodności wersji. Oczywiście do obcokrajowych wersji 1.29 są odpowiednie łatki podnoszące do 1.30 ale prawie nikt ich nie stosuje. Po co więc opcja gry wieloosobowej jak i tak nie ma z kim zagrać. Postanowiłem pomóc nabywcom polskiej wersji i przedstawiam jak w prosty sposób zrobić sobie wersję 1.29.

Przezorni niech zrobią sobie kopię pliku dmcr.exe bo to właśnie on zostanie zamieniony.
Ściągnijcie ten plik z dowolnego mirroru i rozpakujcie go do głównego katalogu gry.
Grajcie.

Dzięki uprzejmości Diany miałem okazję przetestować kompatybilność wersji 1.29 angielskiej i przerobionej na 1.29 polskiej. Razem nie zauważyliśmy żadnych problemów. Efektem ubocznym podmiany pliku będzie nie wymaganie przez grę dysku cd-rom w napędzie :)

ps. to wcale NIE JEST żart primaaprilisowy !

WiKi [17:45]

wtorek 01-04-2003


Kolejne medale w lidze rozdane.

Zgodnie z tradycją po upływie kwartału osoby zajmujące pierwsze trzy miejsca w polskiej lidze cossacks zostały uhonorowane medalami.

1  kaz.pl
2

 Diana

3

 kefir.pl

Szczególne słowa uznania należą się dla pierwszej kobiety, której udało się sięgnąć po medal. Mam nadzieję, że nie poprzestanie na srebrze i wkrótce wywalczy złoto.

WiKi [16:15]

ARCHIWUM:
2003> I kwartał
2002> grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2001> grudzień listopad październik wrzesień sierpień

Cossacks: European Wars(TM) is a game by CDV Software.
Copyright (c) 2001 www.in4.pl. All Rights Reserved.